«ТК-Чернігів» заощадить на оптимізації енергоспоживання близько півмільйона гривень на місяць

Текстильний комбінат «ТК-Чернігів» закінчив оптимізацію енергоресурсів, запустивши окрему котельню з котлами пароутворення.

Про це повідомив директор «ТК-Чернігів» Володимир Ярмоленко. «Модернізація енергоресурсів почалася на початку червня і вже успішно завершилася. Тепер необхідне в виробничому процесі утворення пари, відбувається від котлів на паливних пелетах, а не від електричних парогенераторів», — сказав він.

За його словами, в результаті модернізація дозволить в 6 разів знизити енергоспоживання підприємства. В абсолютних цифрах економія складе близько 400 тис. грн. у місяць.

«З моменту запуску підприємства вартість електроенергії зросла в рази. Тому ми почали оптимізацію ресурсів, щоб просто мати можливість платити людям за їхню працю», — додав Володимир Ярмоленко, директор «ТК-Чернігів».

Одночасно з оптимізацією, на виробництві нещодавно налагодили випуск ситцевих тканин. До цього ситець випускався в Узбекистані, але тепер його виробництво перевели в Україну.

Також на підприємстві запускається випуск тканини «Грета» для спецодягу. Її склад — 80% поліефір і 20% бавовна. «Плануємо випускати в місяць близько 50 тис. м.п. тканини «Грета», і близько 250 тис. м.п. — ситцю», — уточнив директор «ТК-Чернігів».

Крім цього на підприємстві незабаром планується запуск італійської машини плоского друку для випуску постільної білизни і домашнього текстилю.

 

Довідка

Зараз текстильний комбінат «ТК-Чернігів» виготовляє тканини для спецодягу, формені та водозахисні матеріали.

За підсумками 2018 року група компаній «Текстиль-Контакт» інвестувала в виробничі потужності «ТК-Чернігів» 53 млн. грн. Ще близько 100 млн. грн. планує вкласти до кінця 2019 року. Запланований штат текстильного виробництва — 150 осіб.