Ситуацію з фабрикою ниток «Барва» і новою митницею взяв на контроль Максим Нефьодов

Великій українській компанії «ТК-Фурнітура», якій належить фабрика з виробництва ниток «Барва», загрожує майже 270 тис. грн штрафів. Про це повідомляє власник групи компаній «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський на своїй сторінці в Facebook.

Про проблеми, які виникли у компанії з «нової митницею», Соколовський писав раніше. Уже третій тиждень на митному складі в Одесі лежить сировина, яка необхідна для виготовлення ниток, через що зупинено виробництво на фабриці.

«Після того, як ситуацію взяв на контроль Максим Нефьодов, почався активний процес і підготовка всієї необхідної документації з боку представників митних органів, але поки ми не змогли отримати рішення від відділу по боротьбі з контрабандою про остаточні результати їх контролю», – розповідає Соколовський.

Він зазначив, що раніше підняті питання все ж остаточно не закрито унаслідок складання двох протоколів про порушення митних правил компанією. Перший протокол був складений через невірно задекларовану вагу нетто, що зобов’язує компанію заплатити штраф в 300% про суми недобору.

Другий протокол стосується неправильного коду товару, згідно з першим висновком лабораторії. Соколовський опублікував роз’яснювального листа від лабораторії, в якому йдеться про відсутність технічних можливостей визначити склад нитки для 100% визначення коду.

«Але цей «роз’яснювальний лист» не перебиває офіційне рішення цієї ж лабораторії! Я сам в шоці, якщо чесно! Сума недобору, згідно з протоколом, 60 тис. грн., І додатково плюс 180 тис. грн. сума штрафу за порушення митних правил. Загальна сума доплат і штрафів яка нам загрожує згідно складених протоколів 264 тис. 163 грн », – пояснив власник компанії.

Він додав, що в зв’язку з вищевказаним компанія направила два листи на ім’я начальника митного поста «Чорноморський»: з проханням повторного відбору зразків товару та отримання офіційного висновку лабораторії про неможливість провести аналіз. А також лист про вагу котушок, які використовуються для транспортування товару і не використовуються при його реалізації.

«Це краще, ніж забрати прямо зараз свій товар за тимчасовою декларацією з двома протоколами, заплатити штрафи ні за що, а потім увійти в судові тяжби мінімум на рік, щоб повернути переплату. Сподіваюся, що вже скоро зможу розповісти про ануляцію протоколів і оформлення ВМД без переплат і штрафів», – підсумував Соколовський.

Джерело: InfoResist