Фабрика з виробництва ниток «Барва» на межі зупинки через проблеми з «нової митницею»

 

Олександр Соколовський

Засновник та голова групи компаній «Текстиль-Контакт»

 

Не хочеться про сумне, але змушений просити допомоги у Нової митниці та її керівника Максима Нефьодова. На межі зупинки нова фабрика з виробництва ниток «Барва», яку «ТК-Фурнітура» запустила майже 2 роки тому!

Це перше в Україні виробництво ниток. У минулому році запустилися і виробили продукції на 5 млн.грн. У цьому планували подвоїти випуск і довести обсяг виробництва до 10 млн. А це імпорто заміщення більш ніж на 12% всього імпорту ниток в Україні. Але схоже плани накриваються. І грудень будемо стояти.

Проблема в розмитнюванні в Одесі контейнері з сировиною. Для виробництва ниток ми отримуємо пряжу, яку потім доводимо до стану швейної нитки – фарбуємо, зм’якшувати, обробляємо спец хімією, та ін. А потім намотуємо на шпульки для кінцевого споживача – швейних фабрик.

І ось з середини листопада не можемо розмитнити невеликий контейнер з 10,9 т. Сировини на суму ~ 46 тис. $. У грудні вже кожен день йде недовипуск продукції на 60000 грн. в день і зриваються всі контракти, які підписані з нашими вибагливими і вимогливими покупцями. І прогноз на підсумкові збитки до кінця року, що боляче вдарить по невеликому колективу з 25 осіб! А все ж розраховували на позитивний результат і премії під ялинку …

Все тому, що в Одесі комусь банально захотілося доколупатися до безпроблемного і «білого» з усіх боків вантажу. Спочатку нас звинуватили в невідповідністі за вагою, про що навіть склали Акт з претензіями. А коли ми довели, що все у відповідності з допусками і в межах норми, вирішили відправити сировину на лабораторію. Сировина поки вивантажена і знаходиться на митному складі. При тому що компанія заздалегідь сплатила до держбюджету покладений ПДВ на імпорт ~ 9200 $.

І ось отримуємо результати випробувань, які раптом стверджують, що заявлений код не відповідає фактичному. Що загрожує штрафами і конфіскацією. А все тому, що одеська лабораторія елементарно не компетентна в даному питанні і не має відповідної кваліфікації, щоб визначити склад пряжі зі змішаними волокнами (комплексними і штапельними). А раз штапельна пряжа йде з митом в 4%, то вони написали, що в мікроскоп побачили тільки її (хоча реальна наша мито – 0% для змішаних волокон)! При цьому не помітили комплексної мультифіламентниої нитки, якої в складі не менше 70%! Наш директор і мій партнер Валерій Рибас сьогодні додзвонився до цієї лабораторії, пояснив технічні нюанси і методику визначення. Сподіваюся, що «дослідники» розберуться і напишуть об’єктивний лабораторний висновок!

Виробниче підприємство з таким зіткнулося вперше і мені б дуже не хотілося, щоб виробники починали витрачати свій час і гроші на пошук дорогих і ефективних юристів для нескінченних судів. Всім це боляче б’є по собівартості і робить в результаті продукцію неконкурентною з китайськими та іншими конкурентами. Скарга на Нову митницю пішла ще 28.11, але не зрозуміло, яка її доля – сьогодні сайт на жаль «висить». Просимо розібратися і вирішити проблему в ручному режимі, хоч це звичайно не повинно бути нормою …

Джерело: InfoResist